Fiziki Dükkanınızı İnternete Taşıyın ve Eticarete Başlayın

 • 14/04/2020

  Dünya üzerinde daha önceden etkisini bu kadar çok hissettiğimiz bir süreci yaşamamıştık, bu süreçle birlikte hiç bilmediğimiz, duymadığımız bir durumla karşı karşıya kaldık. Sosyal yaşam, ticari hayat neredeyse durma noktasına geldi! Bir çok işletme devlet tarafından geçici süre ile kapatılırken, bazı dükkan sahipleri de sokağa çıkan insanların azalması ile dükkanlarını kapattı ve evde kalmaya başladı.

  Fiziki Dükkanınızı İnternete Taşıyın ve Eticarete Başlayın

  Evden hiç çıkmayan insanlar ise online alışverişe yöneldi. Çok önemli online sanal market mağazaları bu süreçten önce sipariş verildikten 3-4 saat sonrasında teslimat yaparlarken, şimdi bazı bölgelere hiç teslimat yapamıyorlar ya da 4-5 gün sonrası için teslimat seçimi sunuyorlar.

  Önceden online alışverişe karşı çıkan "ben domatesi, patlıcanı görerek almalıyım" diyen kesim, şimdi eticarete yöneldi. Halbuki eticareti, online siparişi teşvik etmeye çalışan uygulamalar yıllardır size en iyi ürünü seçerek getirmeye çalışıyorlardı.

  Online Alışveriş Fiziki Alışverişi Geçer mi?

  Sizce? Eve kapandığımız bu sürede online alışverişin nimetini iyice anladık. Elbette gün gelecekti ve online alışveriş fiziki alışverişi sollayacaktı. Yıllar evvel, Ankara'da 3 mağazası bulunan bir e-ticaret site müşterimizin e-ticaret ciroları 1 mağazasının yaklaşık iki katıyken, diğer mağazalarının cirolarına ise çok yakındı. Belki bugünlerde eticaret ciroları çoktan fiziki dükkanlarının cirolarını geçmiş durumda olabilir. E-ticaret, günümüzün dijital yatırım aracıdır. Ne kadar çabuk bu platformda yerinizi alırsanız sizin için o kadar iyi...

  Artık insanlar eticareti daha fazla kullanmaya başlayacak ve ihtiyaçlarını internet üzerinden karşılamaya çalışacak. Bu durumda e-ticaret sitesi sahibi olmanın önemi sizce nasıl bir boyuttadır? Elbette ki, çok önemli bir boyuttadır. Ürünlerini e-ticaret siteleri üzerinden satışa sunan firmalar hem müşteri taleplerini karşılayabilecek hem de işlerini azalma olmadan sürdürebileceklerdir. Ve en önemlisi de dükkanları 7/24 açık olacaktır.

  Fiziki Dükkanınızı İnternete Taşıyın ve Eticarete Başlayın

  Geç Kalmadan İnternetteki Dükkanınızı Açmalısınız

  Şimdi hazır değilim diye düşünmeyin, bir an önce başlayın ve e-ticaret serüveninize bir başlangıç adımı atın. En azından 5-10 ürününüzü sergileyebildiğiniz, online ödeme alabildiğiniz eticaret altyapınız hazır olsun. Şimdi başlamak size bir artı getirecek ve eticarete bağlı kalacaksınız.

  Eticaretin Size Getirileri Harcadıklarınızdan Çok Daha Fazla Olacak

  7/24 erişilebilir olmak ve satış yapabilmek size maddi anlamda olumlu artılar getirecektir. Eticarete başlarken gözden çıkardığınız bütçe, bir zaman sonra online satışlarınızın toplamına baktığınızda devede kulak kalacaktır. Bu yüzden hiç vakit kaybetmeden dükkanınızı internete taşımalı ve eticarete başlamalısınız. İnternetteki dükkanınız yani eticaret siteniz ile tüm Türkiye'ye ürünlerinizi gösterebilir ve zamana bağlı kalmadan 7/24 satış yapabilirsiniz. Eticaretin nimetlerinden yararlanmak için geç kalmamalısınız.

  Ertelemeyin!

  Eticaret sitenizi ne kadar çabuk yayına alırsanız, sizin için o kadar iyi! Mazeretler üretip e-ticaret sitenizi yayına alma işini ertelemeyin. Eticaret sitenizi hemen yayınlayın ve eticaret siteniz yayında iken gerekli iyileştirmeleri yapın. Eticaret sitenizi ne kadar erkenden yayına alırsanız, eticaret sitenizin görünürlüğü, arama motorlarında sıralanması vb. konularında artı kazanırsınız.

  Fiziki Dükkanınızı İnternete Taşıyın ve Eticarete Başlayın

  Doğru Eticaret Altyapısı Seçin

  Eticarete başlarken yazılım seçimi büyük önem taşımaktadır. Eticaret sitenizin mobil uyumlu olması, ürünlerinizi rahatça girebilmeniz, siparişlerinizi anlık kontrol edebilmek gibi birçok özelliği barındırdığından emin olmalısınız. Ödeme altyapılarına uyumluluğu da e-ticaret altyapınız için önemli bir unsurdur. Kullanmak istediğiniz ödeme kanalı banka sanal posu ya da diğer ödeme kanallarına uygun olup olmadığını araştırmalısınız.

  Özel E-ticaret mi, Hazır E-ticaret Yazılımı mı? Başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

  Teknik Destek Çok Önemli

  Eticaret sürecinde siteniz ile ilgili tüm detaylar için destek alabilmelisiniz. Ürün ekleme ya da diğer konularda aklınıza takılan sorular olduğunda rahatça bu destek ekibine ulaşabilmeli ve sorularınıza hızlı cevaplar alabilmelisiniz.

  Sonuç olarak internetin değeri her geçen gün katlanarak artıyor. Bu bağlamda e-ticaret kavramının hayatımızdaki önemi ve gücü de katlanıyor. Ürün satışı yapan bir işletme olarak e-ticarete geçmediğiniz her gün sizin için çok büyük bir kayıp olacaktır.

  Yeni yazılarımızdan haberdar olmak için bizi takip edebilirsiniz:
  Yorumlar
  Henüz yorum yapılmamış.
  Yorum Yazın
  Yorumunuz
  Eposta (Yayınlanmayacaktır)
  İsim