SEO

SEO (Search Engine Optimization) Arama Motoru Optimizasyonu çok kollu ve üzerinde profesyonelce çalışılması gereken bir konu olup, siteniz için hayati önem taşımaktadır. Web siteniz SEO çalışmalarında ne kadar çok başarılı olursa size o kadar artı değer sağlar. Web sitenizin ana amacı daha çok ziyaretçiye ulaşmaktır, bunu da sağlayacak en önemli unsur SEO'dur.

SEO

SEO Nedir?

SEO bir web sitesinin arama motorlarının organik sonuçlarında daha yüksek sıralar alması için yapılan düzenli ve takip edilen çalışma bütünüdür. SEO çalışmaları temel olarak 2 bölümde ele alınmalıdır. Birincisi altyapısal değerler, ikincisi de içeriktir.

SEO Neden Önemlidir?

  • Web sitenizin ziyaretçi sayısının artması ile doğrudan igilidir
  • Web sitenizden beklediğiniz dönüşleri sağlayan en kalıcı unsurdur
  • Doğal yollar ile 7/24 yeni kitlere ulaşmanızı sağlayan çalışmadır
  • Web sitenizin ve dolayısı ile sizin prestijini sağlayan en önemli öğedir
  • Hızlı bir şekilde büyümenizi sağlar ve diğer kaynaklara (Google reklamları ve diğer klasik reklamlar) olan yatırımlarınızı düşürür

SEO Danışmanlığı

Öncelikli olarak SEO çalışmalarında başarılı olmak için doğru bir altyapıya sahip olmanız gereklidir. Bu konuda SEO müşterilerimize tam destek vererek %100 SEO uyumlu altyapıyı sağlamaktayız. Web site altyapısı SEO açısından yeterli ise gerekli eksiklikleri tespit edip bunları düzeltmekteyiz. Bir web sitesinin altyapısı SEO çalışmaları için uygunsa bundan sonra önem verdiğimiz kavram içerik olmaktadır. Bu doğrultuda ilgili web sitesinin içeriklerini büyük bir titizle baştan aşağı tarıyor, düzeltilmesi gereken öğeleri düzeltiyoruz. Ayrıca web sitesine artı değer katacak özgün içerikleri üretiyoruz. Başarılı bir SEO çalışması için araştırmaya devam ediyor, kaliteye önem veren danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

Hem Kurumsal Web Hem de E-ticaret Siteleri için Profesyonel SEO Danışmanlığı Yapmaktayız

Kurumsal web siteniz ya da online satış yaptığınız bir e-ticaret sitesi için bizlerden profesyonel SEO danışmanlığı hizmeti alabilirsiniz. Bizden bu hizmeti almadan önce tarafınıza detaylı rapor ve çalışma sonucunda elde edilecek sonuçlar tahmini olarak sunuculacaktır. SEO çalışmalarımızda ana amaç sizinle ilgili olabilecek tüm anahtar kelimelerde sitenizi 1. sayfada konumlandırarak sizlere daha fazla ziyaretçi sağlamaktır. Profesyonel SEO çalışmaları yaparken hiçbir türlü hile, kısa sürede olumlu sonuçlar getiren fakat uzun vadede telafisi mümkün olmayan arama motoru kandırma işlemlerinden uzak durmaktayız. Tüm çalışmalarımızı doğal olarak sürdürmekte, arama motorlarının beklentileri üzerine kurmaktayız.

SEO Çalışmaları Sonucunda Ne Elde Edeceksiniz?

Bir kelime için 1.sıra garantisi değil, bir çok kelimede ilk sayfada konumlanmanız adına SEO çalışmaları yaparız ve çalışma sonucunda web sitenizin trafiğinde gözle görülür bir artış sağlarız. Hiçkimse bir kelime için organik arama sonuçlarında 1.sıra garantisi veremez. Bu gerçek dışıdır. Öncelikli olarak SEO çalışmasının temel amacı organik arama sonuçlarında daha yukarı sıralamalar elde edip bu yolla web sitesine daha çok trafik sağlamaktır. Başarılı SEO çalışmaları sonucunda, gerekli takip ve güncellemeler yapıldığı sürece, elde edeceğiniz konumlar kalıcı olacak ve size her zaman olumlu katkı sağlayacaktır.

SEO çalışmalarını uzun soluklu sürdürürken, aylık olarak web sitenize ait SEO raporlarını ve çalışma planımızı şeffafca sizlere sunmaktayız. Anahtar kelimelerinizde oluşan aylık sıralama farklarını - yükselme ya da düşme gibi - sizlere raporlamaktayız.

SEO

SEO Çalışmalarında Neler Yapıyoruz?

1. Teknik Altyapı Kontrolü ve Düzenlenmesi

SEO çalışmalarının sağlıklı sonuçlar verebilmesi için web sitenizin altyapısının kontrolleri gerçekleştirilir ve gerekli düzenlemeler rapor edilip, uygulanması istenir. Eğer web siteniz çok eski bir tasarım ve yazılıma sahip ise web siteniz yenilenir. Web sitenizin mobil uyumlu olması, SSL sertifikasına sahip olması gibi birçok detay kontrolden geçirilir. SEO çalışmalarının başlangıcı olarak web sitesinin altyapısının SEO uyumlu hale getirilmesi ya da eksikliklerinin giderilmesi olarak belirtebilirz.

2. İçerik Çalışmaları

SEO için içerik en önemli değerdir diyebiliriz. Web sitenizin içerikleri ziyaretçileriniz tarafından kolay okunabilmeli, ilgi çekici ve %100 özgün olmalıdır. Tüm web sitenizin içeriğini bu doğrultuda baştan aşağı düzenler ve yeni - kaliteli içerikler üretiriz. Tüm içerikler sektörünüze uygun şekilde profesyonel ekibimiz tarafından hazırlanır. Yeni içerikler oluştururken etkileyici, konunuzu iyi anlatan ve özgün olmasına çok dikkat etmekteyiz. Web sitenizde SEO çalışmalarına olumsuz etki edecek içerik tekrarı, imla hatası gibi unsurlar detaylıca gözden geçirilir ve düzeltilir. Yeni oluşturulacak içerikler SEO açısından başarı getirecek şekilde derlenir ve oluşturulur. Kısa olan içeriklerinizi inceler ve birbirleri ile uyumlu olan kısa içerikler tek bir içerik olarak oluşturabilir ya da bu sağlanamaz ise içerikler tamamen silinir. Web sitenizdeki SEO için oldukça değerli olan title ve description alanları kontrol edilir ve SEO uyumlu halde yenidedn şekillendirilir. Web siteniz içerisindeki kırık linkler yani çalışmayan linkler kontrol edilir, düzletilir veya kaldırılır.

3. Görsel Optimizasyonu

Web sitenizdeki tüm görseller ve boyutları açılış ve içerik sayfalarınızın hızını doğrudan etkiler. Bu yüzden web sitenizdeki tüm görselleri web site hızını arttıracak şekilde kalitesini bozmadan optimize ederiz. Web sitenizin görselleri profesyonelce optimize edildiğinde görüntü kalitesizliği yaşanmaz ve web sitenize gözle görülür bir hızlanma sağlar. Web site hızı SEO çalışmaları için en önemli değerlerden birisidir.

4. Site içi Bağlantıların Sağlanması

Site link yapınız kontrol edilir ve gerekli düzenlemeler SEO altyapısına uygun şekilde yapılır. Alakalı içeriklerden birbirlerine link verilerek ziyaretçilerinizin sayfa gezintisini kolaylaştırmak amaçlanır.

5. Backlink Çalışmaları

Aslında içerikleriniz kaliteli, ilgi çekici ve özgün olduktan sonra backlink çalışmaları kendiliğinden yürüyecektir. İçerikleriniz iyi oldukça başka sitelerden link almaya başlayacaksınız. Yani iyi içerikleriniz başka sitelerde yayınlanacak ve web sitenize backlink almış olacaksınız. Bu da size arama motorlarında çok önemli bir artı puan getirecektir.

6. Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya hesaplarınız, içerikleriniz kontrol edilir ve SEO çalışmalarına uygun hale getirilir. Sosyal medya mecralarında uygulamanız gereken stratejileri de sizlere ayrıca raporlamaktayız. Sosyal medya önerilerimizde özgün içeriklerinizi doğru başlık ve görsel ile paylaşmanız, hedef kitlenize göre doğru saatlerde paylaşım yapmanız ve zaman zaman gönderilerinizde öne çıkarma kullanmanız gibi detaylara yer verilir. Sosyal medyada bir içeriğiniz çok kez paylaşıldığında ister istemez internet ortamında - blog ve forumlarda - yayılacak ve artı olarak backlinkler kazanacaksınız.

Sürekli Gözlem ve İyiliştirme

Web sitenizden kullanıcılarınızın maksimum seviyede faydalanması için çalışırız. Tüm teknik ve içerik detaylarını bu doğrultuda düşünerek titizlikle hazırlarız. Ziyaretçisini memnun eden siteler SEO konusunda her zaman diğer rakiplerinden bir adım önde olmaktadır.

Çalışmayı bir gün dahi bile bırakmadan hergün titizlikle kontrol eder, gözlemleriz; eksik kalan bölümleri tamamlar ve devamlı iyileştirme çalışmaları yaparız.

Birbirine Rakip Firmalar ile Çalışmayız

Sektörün yoğunluğuna göre ve etik açılardan, bazen bir sektörden sadece tek müşteri ile çalışmaktayız. Aynı kelime(ler) amaçlanan ikinci bir firma ile kesinlikle çalışmamaktayız.

Detaylı bilgi ve teklif almak için bize ulaşabilirsiniz.

SEO Danışmanlığı Hizmet Ücretini Neye Göre Belirliyoruz?

Öncelikle sektörünüzü, sektörünüzdeki rekabete yol açacak diğer firmaları ve anahtar kelimelerinizi analiz ederek ve web sitenizin altyapısını kontrol ederek yapılacak çalışmanın yoğunluğunu belirleriz. Bu yoğunluk ve servis durumuna göre SEO fiyatlandırması çıkarılır ve size sunulur.

SEO Servislerimiz için Sıkça Sorulan Sorular

SEO Hizmetinde Dürüstlükten Vazgeçmiyoruz

İnajans olarak yıllardır vazgeçmediğimiz dürüstlük anlayışımız ile, çalışmalara başlamadan hangi anahtar kelimede, hangi pozisyonda ve ne kadar süre sonra yer alacağınızı size tahminlerimiz doğrultusunda belirtiriz. İstediğiniz ancak sonuçlarda verimli olmayacak kelimeler de sizlere iş başlangıcından önce belirtilir. Yani olumsuz bir sürpriz ile karşılaşmazsınız. Ancak söylediğimizden daha üst sıralara çıkarıp, olumlu sürprizler de yapabiliriz :)

Aktif Olarak Profesyonel SEO Hizmeti Verdiğimiz Firmalar

SEO ile İlgili Blogumuzdan İlginizi Çekebilecek Yazılarımızdan:

SEO Danışmanlığı Nedir? Neden SEO Hizmeti Almalısınız?

SEO Nedir? Profesyonel SEO Çalışmalarının Etkileri Nelerdir?

SEO için Altın Değerinde 70 Öneri