Web Tasarımı Hafife Alınmaz

 • 08/02/2020

  Web sitemiz artık herşeyimiz... Bir web sitesi yaptırdığınızda firmanızın en önemli temsilcisinin bu web sitesinin ta kendisi olacağını unutmayın.

  Web Tasarımı Hafife Alınmaz

  Bu web sitesi size yeni müşteriler getirecek mi, müşteri ya da ziyaretçilerinize yeterli bilgiyi sunabilecek mi, bu soruların temelini yeni bir site hazırlarken atmış oluyorsunuz. Unutmayın bir web sitesinin en önemli amacı ziyaretçilerine yeterli bilgiyi en hızlı ve kolay yollarla sunmasıdır.

  Web sitenizi kişisel tatminleriniz için kullanmayın!

  Web sitesi potansiyel müşterileriniz için hazırlanıyor. Bu kitleyi memnun etmek için web siteniz hazırlanırken kullanıcı deneyimini ön planda tutmalısınız. Ziyaretçileriniz web sitenize girdiğinde hızlı şekilde açılan sayfalar ve aradığını hemen bulmayı istiyor. Düzenli ve bu kriterlere uyan bir web siteniz olduğunda ziyaretçilerin sizinle iletişime geçmesi ve müşteriniz olma ihtimali yükseliyor. Bu yüzden kişisel beğenilerinizi bir kenara bırakarak net, anlaşılır, hızlı bir web sitesi üretmeye bakın.

  Web sitenizin estetik olarak güzel görünmesi elbette önemli bir konu ancak öncelik sizi tanıtan, satışlarınızı arttıran web tasarımı işi yapmaktır. Web sitem harika oldu ama hiç ziyaretçisi yok demek sonu hüsranla biten bir işe imza attığınızı gösteriyor...

  Web siteniz ziyaretçileriniz için hazırlandığına göre web sitenize trafik sağlamak da sizin göreviniz. Organik yollarla web sitenize ziyaretçi getirecek platformu yani Google'ı göz ardı etmeden, Google uyumlu bir web sitesi inşa etmeniz gerekli.

  Google'ın gereksiz kodları, gereksiz detayları sevmediğini ve bunları içeren siteleri alt sıralara yolladığını bilmelisiniz. Ek olarak Google kullanıcı kolaylığı sağlayan, kullanıcıların daha çok vakit geçirdiği ya da hemen çıkış yapmadığı, hızlı web sitelerini öne çıkartıyor. Web siteniz mobil uyum, SSL sertifikası, özgün içerik gibi kriterlere uygun olmalıdır. İçerik konusu kolay bir konu değil; ciddi bir sabırla çalışmalısınız. Web sitenizdeki tüm içerikler özgün ve size ait olmalıdır. Sağdan soldan kopyala yapıştır içerikler size yarar sağlamayacağı gibi daha alt sıralara gitmenize yol açabilecektir. Bu yüzden Google'ın içeriğe verdiği önemi anlamalı ve gerekirse profesyonellerden destek almalısınız.

  Web Tasarımı Hafife Alınmaz

  Web tasarım işlerinin yarıdan fazlasının hayal kırıklığı ile sonuçlandığını biliyor muydunuz? Bu yüzden web sitenizi profesyonel ve tecrübeli bir ekibe emanet etmelisiniz. Biz en iyisiyiz, en profesyoneliz cümlelerine kanmayın; internette herşey şeffaf, girin firmanın internet sitesine ve yaptığı işleri inceleyin.

  Web siteniz tamamlandıktan sonra herşey bitmiyor ve asıl yeni başlıyor!

  Web sitenizin güvenliği, takibi, teknik desteği, barındırılması, güncel olması gibi bir çok süreç var. Web sitenizi hazırlayan ekibin bu süreçte yanınızda olması gerekli.

  Unutmayın, yaptırdığınız web sitesi ile uzun bir yolculuğa çıkıyorsunuz ve bu süreçte firmanıza ulaşabilecek potansiyel müşterilerin ilk durağı web siteniz. Web tasarım işini hafife almayın, kişiselleştirmeyin ve işinizin büyümesi için en doğru kararı verin.

  Yorumlar
  Henüz yorum yapılmamış.
  Yorum Yazın
  Yorumunuz
  Eposta (Yayınlanmayacaktır)
  İsim