Instagram Üzerinden Tanıtım Oluşturma

17/02/2020

Web ya da e-ticaret siteniz için Instagram üzerinde reklamlar oluşturabilirsiniz. Bir gönderinizi öne çıkarmak için yürütebileceğiniz bu reklam modelini direk Instagram hesabınızın kurulu olduğu cihaz üzerinden yapabileceksiniz.

Facebook reklam yöneticisi üzerinden de oluşturulabilen bu reklamları biz bu yazımızda Instagram üzerinden nasıl oluşturabilir ve yönetebilirsiniz, bunu anlatmaya çalışacağız.

Instagram Üzerinden Tanıtım Oluşturma

Instagram hesabınızdaki tüm gönderileriniz için ayrı ayrı öne çıkarmalar yani tanıtımlar oluşturabilirsiniz. Bizim önerimiz tüm gönderilerinize az bütçeli de olsa öne çıkarmalarda bulunmanızdır. Daha ilgi çeken, daha kaliteli gönderilerinizi de daha yüksek bütçelerle öne çıkarabilirsiniz.

Instagram üzerinde oluşturduğunuz ve tanıtımını yapacağınız gönderilerin kaliteli ve özgün olmasına dikkat etmelisiniz. Görseli belirli bir standardın altında kalan gönderiler için Instagramda tanıtım oluşturamazsınız.

İlk olarak Instagram hesabınız ile Facebook işletme sayfasını birbirine bağlamalısınız. (Bu Facebook sayfasının Facebook Reklam yöneticisi uygulamasına dahil olması gereklidir.) Bu işlemi Instagram üzerinden Ayarlar -> Hesap -> Bağlı Hesaplar bölümünden yapabilirsiniz.

Instagram reklamları için profesyonel hizmet almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz: (0312) 963 15 01
Daha iyi sonuçlar ve dönüşler edebilmek adına sadece İnajans müşterilerine sosyal medya danışmanlığı ve sosyal medya reklam yönetimi hizmeti vermekteyiz.

Instagram hesabınız ile Facebook bağlantısı kurulduysa artık gönderilerinizi öne çıkartabilirsiniz. Şimdi öne çıkarmak istediğiniz gönderiye gelmeli ve sağ alt köşede görünen "Tanıtımını Yap" tuşuna tıklamalısınız.

Instagram Üzerinden Tanıtım Oluşturma

Sonraki adımda tanıtımınızın nereye yönlendireceğini seçmelisiniz, burada 3 adet seçiminiz var:

1- Profiliniz

Bu seçimi yaptığınızda reklamınızı gören kişiler tıklama yaptığında Instagram profilinize yönlendirilecek.

2- İnternet Siteniz

Bu seçimi yaptığınızda reklamınızı gören kişiler tıklama yaptığında internet sitenize yönlendirilecek.

3- Direct Mesajlar

Bu seçimi yaptığınızda reklamınızı gören kişiler tıklama yaptığında size direct mesaj göndermesi için yönlendirilecek.

Burada seçim tamamen sizin ihtiyaçlarınıza ya da işletmenizin türüne göre değişebilir. Bir e-ticaret siteniz varsa internet sitenize yönlendirme yapmanız daha doğru olabileceği gibi eğer bir restoran sahibiyseniz tanıtımlarınızı profilinize yönlendirmek daha verimli olabilecektir. Bir restoranın profil sayfası insanların iştahını arttırabilir ve onları restorana gitmeye teşvik edebilir. Bir diyetisyenseniz kullanıcıların size direct mesaj göndermesi daha mantıklı olabilir. Bir diyetisyen olarak tanıtım yaptığınızda hedef kitlenizden size anlık sorular gelmesi, ziyaretçileriniz ile kolayca iletişime geçebilmenizi sağlayacaktır. Biz bu örneğimizde internet sitesine tıklamalar ile devam ediyoruz.

Instagram Üzerinden Tanıtım Oluşturma

Sonraki adımda tanıtımınız için hedef kitle ayarlaması yapmanız gerekli. Öncelikli olarak hedef kitlenize bir isim belirliyorsunuz, bu hedef kitlenizi sonraki tanıtımlarında sadece isminden seçim yaparak kullanmanız mümkün.

Hedef Kitle Konumu

Hedef kitleniz için konum oluşturun. Eğer bir e-ticaret siteniz varsa tüm Türkiye hedef kitlenizdir. Dolayısı ile bölge seçiminde Türkiye seçilmelidir. Eğer bir restoranınız varsa hedef kitlenizin konumu bulunduğunuz şehir olabilir ya da daha da yerelleştirip ilçe, hatta semt olarak belirleyebilirsiniz.

Size daha da yakın kişilere erişmek isterseniz haritaya bir nokta koyup (Restoranınızın bulunduğu yer) 1km çapındaki kişilere erişebilirsiniz. Örneğin; Ankara'da çok özel bir balık restoranı tanıtımı yapılacak ise hedef kitle tüm Ankara konumu seçilebilir. Ancak bir pizzacı iseniz, restoranınızın bulunduğu noktaya 3km çapında bir konum ile hedefleme yapabilirsiniz. Biz bu örneğimizde tüm Türkiye'yi hedeflemiş olduk.

Instagram Üzerinden Tanıtım Oluşturma

İlgi Alanları

Hedef kitlenizi ilgi alanlarına göre filtreleyebilirsiniz. Makyaj ürünleri satan bir siteniz varsa ilgi alanlarına kozmetik, bakım gibi filtrelemeler ekleyebilirsiniz.

Cinsiyet seçimi de tanıtımlarınızın doğru kişilere ulaşması için önemlidir. Örneğin makyaj ürünleri satışı yapan bir e-ticaret sitesi cinsiyet olarak kadınları hedefleyebilir. Ancak bir restoran cinsiyet seçimi için tümü seçeneğini kullanmalıdır. Yaş aralığı da yine ulaşmak istediğiniz kitleye göre belirlemeniz gereken önemli bir seçim alanı.

Instagram Üzerinden Tanıtım Oluşturma

Bütçe ve Süre Belirleme

Reklamlarınızı oluşturmadan önceki son adımınız ise tanıtımınız için bütçe ve süre belirlemek. Öne çıkan gönderiniz için günlük harcamak istediğiniz tutarı belirtip, tanıtımınızın kaç gün süreyle yayınlanmasını istediğinizi belirtip reklamınızı oluşturabilirsiniz. Sonradan süresi bitmemiş tanıtımları durdurmak da mümkün. Tanıtımları izleyerek, gelen beğeni, profil görüntüleme gibi detaylara erişerek verimsiz tanıtımları sonlandırıp yenilerini oluşturabilirsiniz.

Şu an için Instagram üzerinde günlük minimum 6TL'lik bir bütçe belirlemeniz gerektiğini hatırlatalım. Instagram üzerinden tanıtım yapmaya yeni başlıyorsanız, tavsiyemiz düşük bütçelerle başlayıp sonradan bütçelerinizi yükseltmeniz. Öncelikli olarak tanıtımların faydalarını izleyin ve buna göre günlük bütçenizi yükseltin.

Instagram Üzerinden Tanıtım Oluşturma

Tanıtımınız onaylandıktan sonra, gönderi altındaki "İstatistikleri Gör" linkine tıklayarak gönderinizin performansını detaylıca inceleyebilirsiniz. Bu alanda tanıtımınızı kaç kişi görmüş, kaç profil ziyaret almışsınız, gönderinizi kaç kişi kayıt etmiş ya da bu tanıtım size kaç takipçi getirmiş gibi verileri izleyebilirsiniz.

Reklamlarınızın başarılı olması ve bütçenizin verimli kullanılması için tüm tanıtımlarınızı günde en az 2-3 kez incelemeli ve bu veriler üzerinden yeni stratejiler oluşturmalısınız.

Yukarıda belirttiğimiz tüm detayları profesyonel bir sosyal medya ajansı ile çalışarak uygulayabileceğinizi de belirtelim. Bu sizin Instagram reklamlarında daha etkili olmanızı sağlayacağı gibi birçok detay ile de sizin uğraşmanızı gerektirmeyecektir. Sosyal medya ajansları sizin kullanımıza göre bütçeleri daha verimli kullandıkları için size aynı bütçe ile daha fazla katkı sağlayabilirler. Yüzlerce sosyal medya reklamı yönettikleri düşünüldüğünde de tecrübeleri dahilinde size daha hızlı katkı sağlayacaklarını söyleyebiriz.

Instagram Reklamları için Profesyonel Destek Alabilirsiniz

Hefef kitle belirleme, bütçe saptama, reklam takibi ve analizi işlemlerini profesyonellere bırakıp siz kendi işinize odaklanabilirsiniz. Hem daha etkili reklamlar oluşturmak hem de zamandan kazanmak adına profesyonel bir sosyal medya ajansı ile görüşmenizi tavsiye ederiz.

Profesyonel Instagram Reklam Yönetimi Desteği İsterseniz Bize Ulaşın: (0312) 963 15 01

Yorumlar
01/Mayıs/2021 (00:46:20) tarihinde Sevda yazdı:
Merhaba, instagramda 2 ay önce gönderime 20 günlük tanıtım yaptım kartımdan para çekilmeden de iptal ettim. Hala kartımdan para çekilmedi. Çekilir mi herhangi bir zaman?
10/Mart/2021 (16:31:56) tarihinde Sule Ozel yazdı:
Merhaba. Duzenli olarak tanitim yapabiliyorken artik Izinin yok. Reklam hesabin aktif olmadigi icin tanitim olusturamazsin... Seklinde yazi cikiyor ve tanitim yapamiyorum. bu durum nasil duzelebilir.
08/Şubat/2021 (11:57:33) tarihinde Merve topak yazdı:
Merhabalar , instagram üzerinden bir tanıtım oluşturdum fakat bir süre sonra reklam hesabı durduruldu uyarısı çıktığınu gördüm. Yapılan kısmın ödemesini yapamıyorum kişisel hesaba da geçemiyorum. Nasıl bir yol izleyebiliriz? Yapılmayan ödeme için bir sorun oluşur mu? Teşekkür ederim şimdiden.
07/Şubat/2021 (21:26:02) tarihinde GİZEM TOKATLIOĞLU yazdı:
Merhaba ben tanıtımını yaptığım bir ürünü 30 gün boyunca 450 tl den tanıtıma açtım param çekildi daha sonra tanıtım onaylanmadan o tanıtım ürününü sildim tanıtım silindi 450 tl çekildi silmeme rağmen ücret ödemem gerekecek mi para iadesi yapılır mı?
01/Şubat/2021 (08:03:20) tarihinde Müzeyyen yıldız yazdı:
Instagram tanıtımlarının vergi vb gbi bir durumu var mı? el emeği ürün sayfam var sadece takipçim artsın istiyorum. şirket değil.. vergi vermem gerekir mi?
30/Ocak/2021 (01:35:04) tarihinde Merve vural yazdı:
Facebookta sayfa açtım fakart instagram hesabımla nasıl bağlayacağımı bilmiyorum yardımcı olur musunuz ?
20/Ocak/2021 (13:34:34) tarihinde Funda ÖZTÜRK yazdı:
Merhabalar instagramdan tanitim olusturdum bir gonderime ve hemen duraklattim silmeye calistigimda hata verdi her hangi bir ücret kesintisi vs bir sorun yasar miyim ?
30/Aralık/2020 (09:31:48) tarihinde Emre Özdemir yazdı:
Merhaba ben bir tanıtım oluşturmuştum kredi kartım E işleme kapalıymış instagram da reklamı yapıp ücreti çekememiş. Şimdi o ücreti ödemem gerektiği yazıyordu ödemek istedim ödemeyi almadı hesap kapatıldı yazıyor yardım merkezine gönderdim cevap geldi ilkelere uymadığınız için işleme hesabınız kapatıldı reklam yayınlayamazsınız diyor tekrar değerlendirme talep ettim sizce düzeltirler mi
Cevaplar
10/Nisan/2021 (23:55:03) tarihinde Cansu Demir yazdı:
Merhabalar çözebildiniz mi acaba problemi? Aynı problem bnde de mevcut
14/Aralık/2020 (18:18:49) tarihinde Derya yazdı:
Ben tanıtım veremiyorum eskiden veriyordum şimdi Facebook onay vermiyor neden
02/Aralık/2020 (21:57:28) tarihinde Demir yazdı:
Merhaba, Instagramda verdiğimiz reklam tamamlandıktan sonra gönderiyi düzenlemek için tanıtımı kaldırdık. Sanırım bu sebepten tanıtımın faturasına ulaşamıyoruz. Acaba bu faturaya ulaşmak için ne yapmamız gerekiyor?
24/Kasım/2020 (15:51:26) tarihinde Hacı Ali KILIÇ yazdı:
Merhaba ben instagramda tanıtım yaptığım zaman dolar üzerinden ödeme alıyorlar bunu herkes TL üzerinden yaparken bizim neden döviz oluyor.bu konuda yardımcı ola bilirmisiniz
24/Kasım/2020 (12:21:32) tarihinde Pınar Gaye yazdı:
Merhabalar ben mimarlık sayfam için deneme amaçlı bir günlük tanıtım girdim ama birden fazla (5 görsel) tanıtımını yap dedim bir gün içinde istediğimiz kadar görselin tanıtımını yapabiliyor muyuz yoksa her görsel için benden 9TL mi alınacak cevap verirseniz çok sevinirim,teşekkürler şimdiden:)
22/Kasım/2020 (18:52:41) tarihinde Serap yazdı:
Ben bir isntagrma videoma 3 gün tanitim yaptim son 1 gun kala tanitimi durdurdum 27 tl idi 21.77 tl harcama olmuş geri kalan ucreti hesaptan mi kesilcek tanitim odemelerine bakiyorum 9 tl cikiyor ve simdi ode son odeme tarihi yaziyor ama ben durdurdum tanıtımı tanitimi sil diyorum tanitimi silerken hata oluştu diyor napmam gerek
11/Kasım/2020 (22:34:02) tarihinde Nilgun yazdı:
Merhabalar. Instagramda reklamim onaylaniyor ama sayfamin tiklamasi olmuyor nasil cozebilirim Tesekrler
10/Kasım/2020 (01:43:33) tarihinde Merve yazdı:
İnstagramda tanıtımı durdurmuştum parayı çekmemişti tekrar tanımını yaz diyor yapmaya çalışıyorum bir Facebook sayfası oluştur diyor ama olmuyor giremiyorum hesabımı gizli hesapta yapamıyorum Facebook’ta da hesabın kısıtlandı yazıyor bu sorunu nasıl giderebilirim lütfen yardımcı olun
08/Kasım/2020 (09:19:15) tarihinde Maya yazdı:
Merhaba 1 haftalık tanıtım yaptım.Yalnış tanıtım yaptigimi fark etdim 1 gun sonra duraklatdım. Acaba hesaptan 1 haftalık ücret mi kesilir
27/ Ekim/2020 (21:37:13) tarihinde esad yazdı:
Merhaba tanıtım resmim onaylandı yayınlandıda fakat kartım int. Alışverişine kapalı olduğu için Instagram yayını durdurdu ben sorunu kendilerine ilettim int alışverişine açtım kartımı hesaptan parayı çeksinler diye fakat ödemeyi yaptığım süreden geçip paylaşım hakkından yiyip hesaptan da parayı çekmeleri den endişe ediyorum durduramiyorum da suan
26/ Ekim/2020 (12:48:42) tarihinde İlknur yazdı:
Tanıtım reklamı oluşturduğumuzda instagram akışında görüntülenmemi oluyor yoksa sadece storylerde mi gözüküyoruz
Cevaplar
24/Kasım/2020 (09:14:37) tarihinde Demet Can yazdı:
Merhaba, yazdıklarınız çok açıklayıcı teşekkür ederim. Benim bir sorunum var, yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum. İnstagram hesabımdan daha önce tanıtım yapıyordum. Kredi kartımdan yapılan bir çekim ücretini hatırlayamafığım için kredi kartımı dondurup yenisini bastırdım. Ödeme yöntemi ekle kısmından yeni kart bilgilerimi de girmiş olmama rağmen tanıtımı başlatamıyorum. Reklam hesabında bazı sıradışı hareketler tespit edildiğinden güvenliğin için devre dışı bırakıldı uyarısı veriyor. Yanlışlıkla devre dışı bırakıldığını düşünüyorsanız değerlendirme talep edin diyor, talep edini seçtiğimde internet sitesi yüklenirken hata oluştu diyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
25/ Ekim/2020 (02:50:35) tarihinde Telmam yazdı:
Merhaba ben 2 gündür tanıtım yapamıyorum error veroyor. Baglı hesaplardan facebook girincede aynı hata veriyo
24/ Ekim/2020 (20:51:30) tarihinde Cem yazdı:
1 fotoğraflı tanıtım onaylamıyorum 5 fotograrlı gönderi tanıtımını onaylamıyor sebebi nedir
23/ Ekim/2020 (15:47:28) tarihinde Ayça yazdı:
Merhaba, birden fazla gönderiyi kaydırmalı olarak tanıtımını yapmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
22/ Ekim/2020 (18:30:58) tarihinde Sinem sinem yazdı:
Merhaba 1 gunluk tanıtım yaptıracagım 9 lira olarak görünüyor.1 gun sonra devam etmiyor değilmi yani durdurmak gerekiyor mu yoksa sürekli para çekip tanıtımı devam mı ettiriyor
Cevaplar
23/ Ekim/2020 (17:43:04) tarihinde İnajans yazdı:
Merhaba, reklam belirlediğiniz süre kadar yayınlanır ve ilgili ücret sizden alınır. Yani reklam belirttiğiniz süre sonunda kapanır ve ekstra ödeme yapmazsınız.
15/ Ekim/2020 (15:44:28) tarihinde Nehir yazdı:
Merhaba instagramda reklam vermek için ödeme yaptım ön ödemeli bakiyemde param duruyordu reklam verdim ve sonra iptal ettim destek bölümüde iade istediğimi yazdım instagramda geri ödendi yazıyor o sebeple instagram hesabında para yok fakat 7 sinde iade olmuş 15i oldu banka hesabımdada para yok reklam vermek istesem de artık veremiyorum o parayla intagramda iade edildi gözüküyo
11/ Ekim/2020 (16:48:12) tarihinde Duygu yazdı:
Merhaba, bi taki hesabim var ve takipci kazanmak icin baya kisi takip ediyordum. 1 hafta sureyle gunde sadece bir story ve bir post paylasmama izin verdi instagram. reklam konusunda bi problem yoktu. Fakat bugun 3 postu da degerlendirmeye gonderdim, 3u de onaylanmadi sebebi ne olabilir
Cevaplar
20/ Ekim/2020 (21:10:09) tarihinde NecdetAy yazdı:
Acaba gorsellerinizin boyutu ya da kalitesi yetersiz olabilir mi?
11/ Ekim/2020 (02:18:51) tarihinde Yasemin yazdı:
Merhabalar instagramdan tanıtım verdim. Kredi kartı limitim bittiği için tanıtım durdurulmuş. Başka bir tanıtım yapmak için önceki tanıtımdan kalan ücreti ödemem gerekti. Kart bilgilerimi girdikten sonra para çekilmiş. Tanıtımı durdurdum. Çekilen para iade olur mu ?
Cevaplar
20/ Ekim/2020 (21:11:08) tarihinde NecdetAy yazdı:
Reklamlar için harcadikca ödeme yaptığınız için iade olmayacaktır.
09/ Ekim/2020 (23:47:26) tarihinde Melike yazdı:
Merhaba 1 günlük tanıtım veriyorum son 1 saat kala tanıtımim kabul ediliyor ve 1 saatte 1 günlük ücret alınıyor tekrar tanıtım verdim ondada 1 saat kala tanıtım başladı ama sıfır gösterim var silmek istiyorum hata veriyor lütfen yardımcı olun
Cevaplar
20/ Ekim/2020 (21:12:23) tarihinde NecdetAy yazdı:
Tanıtım silinirken hata alıyorsanız ya mevcut kartınız ile ödeme alınamamış ya da Facebook hesabı ile bağlantı sağlanamamıştır. Bu ikisini kontrol etmelisiniz.
09/ Ekim/2020 (01:25:35) tarihinde Murat Saman yazdı:
Merhaba işletme hesabı sahibiyim eskiden hem story hem gönderi üzerinden reklam verirken son 1 haftadır hazırladığım slayt şeklindeki hikayelere “ıgtv desteklemiyor,tanıtım şimdilik ıgtvye bağlanamıyır lütfen farklı bir url deneyin” diyor. Çoğu şeyi kontrok ettim url let eskileriyle aynı sorun nereden kaynaklı bilemiyorum yardımcı olabilir misiniz ?
Cevaplar
09/ Ekim/2020 (15:02:43) tarihinde İnajans yazdı:
Bir yeni güncelleme gelmiş olabilir. Görüntü boyut ve kalitelerini yükselterek tekrar denemelisiniz.
08/ Ekim/2020 (20:40:02) tarihinde Hasan yazdı:
İyi günler. 4 günlük tanıtımım onaylandı fakat aynı gece tanıtımı duraklat dedik. Tekrar aktif edemiyoruz sürekli reddediliyor. Acaba problemin üstesinden nasıl gelebiliriz.
Cevaplar
20/ Ekim/2020 (21:13:39) tarihinde NecdetAy yazdı:
Hesabınızdan önceki harcadığınız tutar cekilememis olabilir. Ödeme sayfasından kontrol ediniz, ödeme gerçekleştiğinde istediğiniz işleme devam edebilirsiniz.
09/ Ekim/2020 (15:01:57) tarihinde İnajans yazdı:
Uygulamadan çıkış yapıp, tekrar giriş yapıp denemelisiniz. Yine olmaz ise baştan bir gönderi oluşturabilirsiniz.
07/ Ekim/2020 (08:48:29) tarihinde Sibel yazdı:
Merhabalar, gönderinin tanıtımını yapmak istiyorum fakat birden fazla resim olduğu için (3 resim ) yapamıyormuşum öyle bir uyarı veriyor. 'Bu gönderinin tanıtımı yapılamıyor' diye bir uyarı . Şimdi gönderi çekiliş gönderisi olduğu için silip tekrar yapamıyorum başka bir çözümü var mıdır acaba? Böyle bir sorun olduğunu bilmiyordum yoksa tek resimle paylaşırdım gönderimi. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim
Cevaplar
07/ Ekim/2020 (12:32:46) tarihinde İnajans yazdı:
Merhaba, sorun gönderinizde 3 resim olması değil lakin birden fazla görsel bulunan Instagram gönderilerine tanıtım yapılabilmekte. Bizce sorun görsel çözünürlüklerinin düşük olması ile ilgili. Bu durumda bu gönderiyi öne çıkarmanız pek mümkün görünmüyor. Yeni gönderi oluştururken görsellerin yüksek ya da ideal kalitede olduğundan emin olmalısınız.
03/ Ekim/2020 (20:28:45) tarihinde Melek çıbık yazdı:
Merhaba ben tanıtımını yaptıgım gınderiyi durdurup kalan para ile başka tanıtım yapabılıyor muyum?
Cevaplar
06/ Ekim/2020 (14:38:59) tarihinde İnajans yazdı:
Merhaba, Tanıtımı durdurduktan sonra kendiliğinden reklam başlamaz. Harcadığı kadarını harcamıştır zaten. Yeni bir gönderiyi yeni bütçenizle oluşturabilirsiniz.
29/Eylül/2020 (14:42:30) tarihinde ugur yazdı:
Merhabalar instagramdan 1 haftalık tanıtım yaptım. 3 gün kala durdurdum. Tanıtımı silersem ne gibi bi durumla karşılaşırım. Bilgilendirirseniz sevinirim.
Cevaplar
30/Eylül/2020 (23:21:59) tarihinde İnajans yazdı:
Reklamı durdurduysanız bundan sonra zaten reklam devam etmeyecektir. Reklamı silmeniz, sadece reklamın aktif olduğu dönemlerdeki istatistikleri görmenizi engeeller.
26/Eylül/2020 (10:50:44) tarihinde Özge Gürol yazdı:
Merhaba IGTV gönderimin tanıtımını yapmak istiyorum ama tanıtım oluşturulmuyor neden acaba?
Cevaplar
30/Eylül/2020 (23:22:38) tarihinde İnajans yazdı:
IGTV gönderileri şu an için öne çıkartılamıyor.
25/Eylül/2020 (16:52:22) tarihinde B yazdı:
Merhaba. Ben tanıtım yapmak için tüm bilgileri girdim kart vs. Ama sonra tanıtım yapılıp yapılmadığına dair bir şey çıkmadı karşıma. Tanıtımlar kısmında da bir şey yok. Ben mi beceremedim yoksa daha onaylanmadığını için mi?
20/Eylül/2020 (01:37:51) tarihinde Aslı yazdı:
Merhaba bu tanıtımlar başkası tarafından anlaışılıyır mu reklam verdğim yani sponsorlu falan yazıyor mu hikayelerde veya postlarda
Cevaplar
25/Eylül/2020 (16:25:13) tarihinde İnajans yazdı:
Evet, gönderi sponsorlu ibaresi ile kullanıcılara gösterilir.
04/Eylül/2020 (09:33:21) tarihinde Mustafa yazdı:
Merhabalar..5 günlük tanıtım verdim hedef kitlesini otomatik sectim ve istatiklere baktığımda genelde işletmeme uzak illerden gösterim yuzdesi daha fazla.5 gun dolmadan hedef kitle secimini tekrar değiştirebilirmiyim?
Cevaplar
25/Eylül/2020 (16:26:00) tarihinde İnajans yazdı:
Bu durumda reklamı durdurup tekrar öne çıkarmak daha sağlıklı olacaktır.
27/Ağustos/2020 (22:04:08) tarihinde İpek yazdı:
Merhabalar, Instagram tanıtım yaptıktan sonra tanıtımı durdurduğumuzda süresi de duraklatılır mı, yoksa tanıtım duraklamasına rağmen süre devam eder mi? (mesela ben 24 saatlik reklam verip, 23 saat kala durdursam ve ertesi gün tekrar etkinleştirince hala 23 saat mi kalır yoksa süre azalır mı?)
Cevaplar
28/Ağustos/2020 (23:00:46) tarihinde İnajans yazdı:
Merhaba, 24 saatlik bir tanıtım oluşturup 1 saat sonra durdurup, 10 saat sonra tekrar aktif ederseniz 13 saatlik bir süreniz kalmış olur. Esas bitiş zamanı, ilk oluşturulan zaman olacaktır.
22/Ağustos/2020 (15:21:25) tarihinde murat yazdı:
merhaba tanıtım yap dediigmde reklam hesabı bulunamadı diyor sebebi nedir
Cevaplar
27/ Ekim/2020 (14:31:49) tarihinde Aslı yazdı:
Merhaba bende de aynı sorunu veriyor Instagram sayfam Facebook hesabına bağlı.
28/Ağustos/2020 (22:59:00) tarihinde İnajans yazdı:
Merhaba, Instagram ile Facebook hesabınızı eşleştirdiğinizden emin misiniz? Bizce sorun bu eşleştirmeden kaynaklı.
21/Ağustos/2020 (22:56:13) tarihinde Bhr yazdı:
Merhaba ben tanıtım yapacağım ama sertifika gerekli diyor
Cevaplar
26/Ağustos/2020 (00:42:43) tarihinde Deniz yazdı:
Tanıtım yapmak istiyorum ama facebok certification isteniyor lütfen yardımcı olur musunuz yapamıyorum
20/Ağustos/2020 (21:26:32) tarihinde Ayşe Özdemir yazdı:
Merhabalar. Ben facebook hesabımdan sayfa oluşturdum kendimi o sayfanın yöneticisi konumuna getirdim ve hesabımı instagramımla eşleştirdim fakat tanıtım yapmak istediğimde sayfanın yöneticisi olmadığım için tanıtım yapamicamı söyleyip duruyor. Bunu nasıl çözebilirim?
16/Ağustos/2020 (09:48:44) tarihinde Ece yazdı:
Merhaba mesela 3 günlük bir tanıtım aldık bir gün sonra tanıtımı sonlandirdim diğer 2 günün ücretini alıyorlar mı yoksa kullandığım kadarinimi alıyorlar tesekkurler
Cevaplar
18/Ağustos/2020 (08:11:41) tarihinde İnajans yazdı:
Merhaba, reklamları durdurduğunuz andan sonra sizden ücret çekilmez. Yani reklamlarınız aktif olduğu sürece ücretlendirilirsiniz.
14/Ağustos/2020 (21:25:52) tarihinde Yiğit Özçelik yazdı:
Merhaba bana hesaptan para çekilmiyor diyor sorun ne dir acaba
Cevaplar
18/Ağustos/2020 (08:12:55) tarihinde İnajans yazdı:
Merhaba, tanımladığınız kredi kartının limiti ile ilgili bir sorun ya da ilgili kredi kartı internet işlemlerine / yurtdışı işlemlerine kapalı olabilir.
11/Ağustos/2020 (09:59:12) tarihinde Ufuk yazdı:
Merhaba, Ben 2 günlük reklam vermiştim ancak istatistiklerde''tanıtımda geçen süre 4 gün,bugün tanıtımının son günü''yazıyor ancak son günü 2 olmalı,reklam sürem dolmuş olmalı. Böyle göründüğü için sonradan ödeme gelmesinden endişeleniyorum,yardımınızı rica ederim. Teşekkürler
08/Ağustos/2020 (11:56:05) tarihinde aleyna yazdı:
instagramdan tanıtım yaptığımızda facebook için de ücret çekilir mi yani 2 kez mi ödemiş oluruz
Cevaplar
10/Ağustos/2020 (16:55:52) tarihinde İnajans yazdı:
Merhaba, Instagram üzerinden tanıtım oluşturduğunuzda Facebook tarafına ayrıca tanıtım oluşturamazsınız. Dolayısı ile sadece Instagram üzerinde oluşturduğunuz tanıtım için ödeme yaparsınız.
08/Temmuz/2020 (10:06:30) tarihinde ezgi yazdı:
Merhaba. Facebook üzerinden paylaştığım tanıtım instagramda da görünür mü? Ya da instagram üzerinden yaptığım facebookta görünür mü? Oluyosa hangi kısımdan yapmam gerekiyor bir sürü tanıtım şekli var. Anlamadığım için son iki seferdir iki hesapta da ayrı ayrı tanıtım oluşturup ödeme yaptım.
Cevaplar
14/Temmuz/2020 (15:18:20) tarihinde İnajans yazdı:
Merhaba, Facebook üzerinden reklam oluştururken ön tanımlı olarak zaten hem Facebook, hem Instagram üzerinde görünmesi üzerine işler. Fakat Instagram hesabınız Facebook hesabınıza bağlı olmalıdır. Reklam oluştururken seçim yaparak reklamlarınızı Facebook ve Instagram üzerinde ya da tek birisinde gösterebilirsiniz. Instagram üzerinden reklam oluştururken sadece Instagram üzerinde görünecek reklamlar oluşturabilirsiniz.
05/Temmuz/2020 (14:47:43) tarihinde Emre yazdı:
İnstagram işletme profilini yeni kurdum , ancak ürünlerin altında tanıtım yap bölümü var bu ne işe yarar ve nasıl kullanılır
Cevaplar
06/Temmuz/2020 (14:47:08) tarihinde İnajans yazdı:
Öncelikle Facebook sayfanızda işletme sayfanız olmalı ve reklam yöneticisini aktif etmelisiniz. Sonra Instagram üzerinden ilgili Facebook işletme sayfasına bağlantı yapmalısınız. Bu bağlantıdan sonra Instagram üzerinden tanıtım oluşturabilirsiniz.
21/Haziran/2020 (07:02:41) tarihinde İsmail Özer yazdı:
Hedef kitle seçerken işletmesi olan ya da ticari faaliyette bulunan kişiler için bir seçim var mı?
Cevaplar
14/Temmuz/2020 (15:20:01) tarihinde İnajans yazdı:
Erdinç Bey selam, Evet bu bahsettiğiniz sonuçlar yüzde 80 oranında ortaya çıkmaktadır ve verimsiz reklamlar olarak adlandırılır. Daha ilgi çekici bir gönderi ile tekrar tekrar deneme yapmalısınız. Örneğin 1 gönderi için 300 beğeni alırken aynı zamanda 10 takipçi kazanabilir ve gönderiyi 20 kişi kayıt edebilir. Bu ideal sonuçtur. Dediğimiz gibi en iyi gönderiyi bulana kadar denemelisiniz.
11/Temmuz/2020 (11:19:06) tarihinde Erdinc yazdı:
İlgi alanlarına göre reklamlar ne yazık ki ise yaramıyor.Benim ürünlerim için reklam verdim.2 ürünümü one çıkardım.Birisinde profil Sayfama yönlendirilmesini istedim diğerinde web siteme.Ancak one çıkardığım ürünler 300-500 arası begeni aldı.Ne profil Sayfama gelip sayfa takibi yapan oldu ne de web siteme gidip alışveriş yapan oldu.Instagram reklamları tam bir fiyasko.İlgi alanın olacak sen ilgili ürünü göreceksin ve sayfa takibi yapmayacaksin.En azından 300 küsür kişiden 5-10 kişi sayfa takibi yapmalıydi.
27/Haziran/2020 (16:26:37) tarihinde İnajans yazdı:
İsmail Bey merhaba, Instagram üzerinden hedef kitle seçiminde ilgi alanları küçük işletme olan kişileri seçebilirsiniz. Ancak bu kitle direk işletme sahipleri değil, ilgi alanında bu seçim olan kişilerdir. Dilerseniz Facebook üzerinden yine Instagram için tanıtım oluşturabilir, bu platformda direk küçük işletme sahipleri diye bir kitle bulunmaktadır.
11/Haziran/2020 (14:31:14) tarihinde Pınar özer yazdı:
Bilgiler için öncelikli olarak teşekkür ederim. Çok bilgi içerikli ve anlaşılır. Benim bir sorum olacaktı. Tanıtım yaparken ilgi alanları kısmını doldururken zorlandım amigurumi oyuncak yapıyorum ve malzemelerini kit halinde tarihleri ile birlikte satmak istiyorum. Fakat kadın, bebek ürünleri gibi bilgiler girdim sanırım daha fazla eklemem gerekiyor.
Cevaplar
26/Haziran/2020 (08:57:36) tarihinde İnajans yazdı:
Pınar Hanım merhaba, belirli bir yaş aralığı seçip, ilgi alanlarına bebek, oyuncak gibi değerler seçerseniz hedef kitlenize yaklaşmış olacağınızı düşünüyoruz.

Blogumuzdan Son Yazılar

23 gün önce
Günümüzde Trendyol pazaryeri'nde satış yapan mağazaların sayısı bir hayli artmış durumda. Trendyol'da geliştirdiği altyapı ve sunduğu özel imkanlar ile tüketicilerin her geçen gün daha fazla ilgisini ...
27 gün önce
Ankara web tasarım fiyatları 2021 konusunda en başarılı seçeneklerden faydalanmaya ne dersiniz? Bu konuda en özel çözümlerden faydalanmak adına araştırmalarınızı titiz bir şekilde gerçekleştirmelisi...
02/04/2021
Yaşadığımız internet çağında çeşitli amaçlara hizmet eden binlerce web sitesi vardır. Web sitesi kullanmak da yaşlısından gencine herkes için bir zorunluluk haline gelmiştir. Öyle ki aynı konu üzerine...
24/03/2021
Web sitenizi hazırlatmak - tasarlatmak ve devamında güncelleme işlemleri için Ankara'da web tasarım şirketi araştırıyorsanız bu yazımız tam sizlik demektir. Bu içeriğimizde web tasarım şirketi araştır...
10/03/2021
Müşteri memnuniyeti her sektör için çok değerli bir kuraldır. Müşteri ile çalışan bir kurum veya bir şirketin bugünü ve yarınının en önemli unsuru müşteri memnuniyetini sağlamasıdır. Günümüzde en ço...
07/03/2021
Bir web sitesi sahibi olmanın firmanızı ya da kendinizi 7/24 internet ortamında ulaşabilir kılmak açısından ne kadar önemli olduğunu söylememize artık gerek yok sanıyoruz. Son dönemde internet üze...