Instagram ile E-ticaret Satışlarınızı Arttırın

 • 05/02/2020

  Günümüzün en önemli ve kaliteli sosyal medya ağlarının başında gelen Instagram ile e-ticaret sitenize doping etkisi yaratabilirsiniz. Nasıl mı? Cevabı bu yazımızda.

  Instagram ile E-ticaret Satışlarınızı Arttırın

  Öncelikle gönderileri sıradan olmayan, ürünlerinizi farklı açılardan sunabildiğiniz bir Instagram hesabınız olmalı. Çok gönderi paylaşmak yerine her zaman kaliteli ve özgün gönderiler oluşturmaya çalışın. 10 tane sıradan paylaşım yerine 1 tane kaliteli gönderi paylaşmak her zaman daha iyidir.

  Kaliteli gönderi ne demek sorusunun cevabını şöyle özetleyebiliriz: Özgün bir görsel ve dikkat çekici cümleler... Örnek olarak bir etek ürününü model üzerinde, açık havada - grafiti olan bir duvarın önünde resimlemek farklı bir görsel ortaya çıkaracaktır. "Her zaman güzeliz ve bu etek mutlaka alınmalı diyorum... Sınırlı sayıdaki bu harika etek için elini çabuk tutmalısın..." gibi bir içerikte kaliteli bir paylaşım yapmanızı sağlayacaktır. Gönderilerinizde 3-4 adet etiket kullanmanızda fayda var, daha fazla etiketin gönderinize zarar vereceğini de belirtmek isteriz.

  Düzenli olarak gönderi paylaşın

  Günde 1-2 adet gönderi oluşturmaya çalışın. Belirttiğimiz gibi çok fazla gönderi paylaşmak size artı getirmez. Bunun yerine günlük ve düzenli 1-2 adet kaliteli gönderi oluşturmak size fayda sağlayacaktır.

  Hep ürün odaklı olmayın

  Zaman zaman ürünleriniz haricinde de gönderiler oluşturun. Önemli bir futbol maçı öncesinde "iyi oynayan kazansın" ya da özel günlerde kaliteli bir görsel ile "kutlama" mesajı yayınlayabilirsiniz. Bu gönderilerde de görsellerin özgünlüğüne, kalitesine ve paylaşımların sıradan olmamasına dikkat etmelisin.

  Instagram ile E-ticaret Satışlarınızı Arttırın

  Takipçi satın almayın!

  Gerçek takipçiler size fayda sağlar, takipçi satın almak paranızı boşa harcamak ve gönderilerinizi daha da az kişinin görmesi demektir. 20000 sahte takipçi yerine 1000 tane gerçek takipçiniz olsun!

  Instagram reklamlarını kullanın

  Gönderilerinizi öne çıkararak yeni kullanıcılara ulaşın. Gönderilerinizi öne çıkarırken bölgesel, demografik vb. gibi unsurlara göre hedef kitle belirleyebilir, ürünlerinizin doğru kullanıcılara ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Örneğin etek ürününü sadece "Kadın ve 18-45 yaş aralığındaki" kullanıcılara gösterebilirsiniz. Unutma ki doğru hedef kitleye ulaşmak seni başarıya ulaştıracaktır. Instagram reklamları hem hesabına yeni takipçiler getireceği gibi hem de satışlarını arttırmana yardımcı olacaktır.

  Konuyla ilgili Instagram Üzerinden Tanıtım Oluşturma yazımıza göz atabilirsin.

  Son olarak "Sabırlı Olun"

  Sosyal medyada başarı ciddi bir sabır ve emek ister. Aceleci olmayın ve bekleyin. Doğru hamleler yaptıkça hem hesabınız hem de e-ticaret siteniz daha da başarılı olacaktır.

  Bu konuda profesyonel destek isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

  Yorumlar
  Henüz yorum yapılmamış.
  Yorum Yazın
  Yorumunuz
  Eposta (Yayınlanmayacaktır)
  İsim