SEO Danışmanlığı

SEO Danışmanlığı

SEO danışmanlığı hizmetimizde web ya da eticaret sitenizi siteniz ile alakalı kelimelerde yapılan sorgularda Google’da ilk sayfada listelenmesi ve daha çok organik ziyaretçi almanıza yönelik çalışmalar yapıyoruz.

Şeffaf, dürüst ve doğal SEO çalışmaları için bize ulaşabilirsiniz.

SEO (Search Engine Optimization), Arama Motoru Optimizasyonu çok kollu ve üzerinde profesyonelce çalışılması gereken bir konu olup, web ya da e-ticaret siteniz için hayati bir önem taşımaktadır. SEO çalışmalarının temel amacı çalışma yapılan web sitesi ile alakalı aramaların sonuçlarında arama motorlarında daha üst sıralarda yer almak ve buna bağlı daha çok organik ziyaretçi elde etmektir. Bir web sitesi kendisi ile ilgili arama kelimelerinde arama motorlarında ne kadar çok üst sıralarda yer alırsa, ziyaretçi sayısı ve buna bağlı sağladığı fayda da daha fazla olacaktır.

SEO

SEO bir web sitesinin arama motorlarının organik sonuçlarında daha yüksek sıralar alması için yapılan düzenli ve takip edilen çalışma bütünüdür. SEO çalışmaları temel olarak 2 bölümde ele alınmalıdır. Birincisi altyapısal değerler, ikincisi de içeriktir.

SEO Neden Önemlidir?

  • Web sitenizin ziyaretçi sayısının artması ile doğrudan ilgilidir
  • Web sitenizden beklediğiniz dönüşleri sağlayan en kalıcı unsurdur
  • Doğal yollar ile 7/24 yeni kitlere ulaşmanızı sağlayan çalışmadır
  • Web sitenizin ve dolayısı ile sizin prestijini sağlayan en önemli öğedir
  • Hızlı bir şekilde büyümenizi sağlar ve diğer kaynaklara (Google reklamları ve diğer klasik reklamlar) olan yatırımlarınızı düşürür

SEO Danışmanlığı

Profesyonel SEO çalışmalarını sürdüren, ilgili web sitelerine destek ve danışmanlık veren hizmeti SEO Danışmanlığı olarak adlandırmak mümkündür. SEO danışmanlığı başlı başına ciddi, titiz yürütülmesi ve günlük olarak takip edilmesi gerekli profesyonel bir çalışma ve hizmettir. SEO danışmanlığı hizmetinin temel amacı hizmet verilen web sitesinin arama motorlarında yüksek sıralamalar elde etmesidir. Bunun sağlanması için gerekli olan binlerce faktör vardır ve SEO danışmanlığı veren ajanslar bunları oldukça iyi bilir ve takip ederler. İnajans olarak SEO konusunda oldukça titiz çalışan, disiplinli bir SEO kadrosuna sahip olduğumuzu belirtebiliriz. Ankara merkezli veya Türkiye genelinde SEO danışmanlığı hizmeti verdiğimiz ya da vermeye devam etmekte olduğumuz hatrı sayılır bir portfolyoya sahibiz. Sektörde 2005 yılından bu yana elde ettiğimiz tecrübe, profesyonel kadro ve disiplinli çalışma prensibi ile SEO çalışmalarımıza devam ediyoruz.

SEO Danışmanı

Profesyonel olarak SEO danışmanlığı veren ekip içerisinde bulunan – çalışmalar sürdüren, kendisini SEO ve bilişim konusunda sürekli güncelleyen her birey SEO danışmanı olarak adlandırılabilir.

Hem Kurumsal Hem de E-ticaret Siteleri için Profesyonel SEO Danışmanlığı Yapmaktayız

Kurumsal web siteniz ya da online satış yaptığınız bir e-ticaret sitesi için bizlerden profesyonel SEO danışmanlığı hizmeti alabilirsiniz. Bizden bu hizmeti almadan önce tarafınıza detaylı rapor ve çalışma sonucunda elde edilecek sonuçların analizi sizlere sunulacaktır. SEO çalışmalarımızda ana amaç sizinle ilgili olabilecek tüm anahtar kelimelerde sitenizi 1. sayfada konumlandırarak sizlere daha fazla ziyaretçi sağlamaktır. Profesyonel SEO çalışmaları yaparken hiçbir türlü hile, kısa sürede olumlu sonuçlar getiren fakat uzun vadede telafisi mümkün olmayan arama motorlarını kandırmaya yönelik işlemlerinden uzak durmaktayız. Tüm çalışmalarımızı şeffaf ve doğal olarak sürdürmekte, arama motorlarının beklentileri ve yönergeleri üzerine kurmaktayız. SEO çalışmalarımızın her anını müşterilerimiz anlık olarak takip edebilir ve hangi aşamada olduğumuzu öğrenebilirler.

SEO Çalışmaları Sonucunda Ne Elde Edeceksiniz?

Bir kelime için 1.sıra garantisi değil, bir çok kelimede ilk sayfada konumlanmanız adına SEO çalışmaları yaparız ve çalışma sonucunda web sitenizin trafiğinde gözle görülür bir artış sağlarız. Hiç kimse ya da SEO ajansı bir anahtar kelime için organik arama sonuçlarında 1.sıra garantisi veremez. Bu gerçek dışıdır. Öncelikli olarak SEO çalışmasının temel amacı organik arama sonuçlarında pozisyon olarak daha yüksek sıralamalar elde edip buna paralel ilgili web sitesine daha çok organik trafik sağlamaktır. Başarılı SEO çalışmaları sonucunda, gerekli takip ve güncellemeler – içerik üretimi yapıldığı sürece, elde edeceğiniz konumlar kalıcı olacak ve size her zaman olumlu katkı sağlayacaktır.

SEO çalışmalarını uzun soluklu sürdürürken, aylık olarak web sitenize ait SEO raporlarını ve çalışma planımızı şeffafca sizlere sunmaktayız. Anahtar kelimelerinizde oluşan aylık sıralama farklarını – yükselme ya da düşme gibi – sizlere raporlamaktayız. Bu tip analizleri yaparken Ahrefs, Semrush ve Seranking gibi uygulamaların profesyonel sürümlerini kullanmaktayız. Bu 3 uygulamanın verdiği analizleri tek tek yorumlayıp, SEO çalışmalarımıza yön vermekteyiz. Bu tip uygulamalar web sitesi için arama motorları üzerindeki sıralama raporlarını günlük olarak takip etmeyi sağladığı gibi, rakipleriniz ile ilgili de detaylı analizleri sizlere sunmaktadır. Bu bakımdan profesyonel SEO çalışmalarında bu tip uygulamalardan yararlanmak bizler açısından yaptığımız çalışmalarda oldukça katkı sağlamaktadır.

Bu uygulamalara ek olarak Google arama sonuçları için Google’ın kendi uygulamaları olan ve SEO için %100 önemli olan bu iki programı da SEO çalışmalarımızda referans olarak kullandığımızı söyleyebiliriz:

  • Google Search Console Google’ın web sitelerinin arama kelime performansını ve sitenin varsa geliştirilmesi gerektiği yerlerini sunan uygulamasıdır.
  • Google Analytics Google’ın web sitelerine ait ziyaretçi raporlarını detaylıca aktaran uygulamasıdır. Bir web sitesine filtrelediğiniz tarihler arasında kaç kişi ziyaret yapmış, en çok hangi sayalar gezilmiş ya da bir sayfada ortalama ne kadar süre geçirilmiş gibi değerleri size sunar. Search Console ve Analytics üzerinden gelen verileri iyi okuma ve analiz ederek SEO çalışmalarına artı değerler katmak profesyonel SEO uzmanları için oldukça önemlidir.

SEO Çalışmalarında Neler Yapıyoruz?

Teknik altyapısal işlemler, içerik çalışmaları, görsel optimizasyonu, pagespeed değerlerinin yükseltilmesi, sosyal medya çalışmaları gibi konular üzerinden SEO çalışmalarını sürdürmekteyiz.

Teknik Altyapı Kontrolü ve Düzenlenmesi

SEO çalışmalarının sağlıklı sonuçlar verebilmesi için web sitenizin altyapısının kontrolleri gerçekleştirilir ve gerekli düzenlemeler rapor edilip, uygulanması istenir. Eğer web siteniz çok eski bir tasarım ve yazılıma sahip ise web siteniz yeniden güncel SEO ve kullanıcı gereksinimlerine göre tasarlanır. Web sitenizin mobil uyumlu olması, SSL sertifikası ve site haritası (sitemap.xml) sahip olması gibi birçok detay kontrolden geçirilir. SEO çalışmalarının başlangıcı olarak web sitesinin altyapısının SEO uyumlu hale getirilmesi ya da eksikliklerinin giderilmesi olarak belirtebilirz.

İçerik Çalışmaları

SEO için içerik en önemli değerdir diyebiliriz. Web sitenizin içerikleri ziyaretçileriniz tarafından kolay okunabilmeli, ilgi çekici ve %100 özgün olmalıdır. Tüm web sitenizin içeriğini bu doğrultuda baştan aşağı düzenler ve yeni – kaliteli içerikler üretiriz. Tüm içerikler sektörünüze uygun şekilde profesyonel içerik ekibimiz tarafından hazırlanır. Yeni içerikler oluştururken etkileyici, konunuzu iyi anlatan ve özgün olmasına çok dikkat ederiz. İçerik oluşturmak amaçlı acele ile oluşturulan içerikler yerine üzerine düşünülmüş, SEO uyumlu ve kullanıcılara fayda sağlaycak içerikler üretiriz. Web sitenizde SEO çalışmalarına olumsuz etki edecek içerik tekrarı, imla hatası gibi unsurları detaylıca gözden geçirir ve düzeltiriz. Ve bu işlemi bir değil en az iki ayrı içerik uzmanımız gerçekleştirir. Yeni oluşturulacak içerikler SEO açısından başarı getirecek şekilde derlenir ve oluşturulur.

Kısa olan içeriklerinizi inceler ve birbirleri ile uyumlu olan kısa içerikler tek bir içerik olarak oluşturabilir ya da bu sağlanamaz ise içerikler tamamen silinir. Web sitenizde SEO çalışmaları için oldukça değerli olan title ve description alanları kontrol edilir ve SEO uyumlu halde yeniden şekillendirilir. Web siteniz içerisindeki kırık linkler yani çalışmayan linkler kontrol edilir, düzletilir veya kaldırılır. Ayrıca site içi navigasyonunu sağlayan ana menüler haricinde ilgili içerikler arasında da birbirlerine kolay geçisi sağlayacak iç linklendirmeler sağlanır. İç linklendirmeler ilgili içeriklere kolay ulaşım için oldukça değerli olduğundan SEO çalışmalarında oldukça etkilidir. Özetle içerik kalitesi, ilgi çekicilik, site hızı ve kolay gezinim bir web sitesi için kullanıcı deneyimini yüksek puanlarda tutan ve buna bağlı SEO çalışmalarında artı puan kazandıran unsurlardır.

Görsel Optimizasyonu

Web sitenizdeki tüm görseller ve boyutları açılış ve içerik sayfalarınızın hızını doğrudan etkiler. Bu yüzden web sitenizdeki tüm görselleri web site hızını arttıracak şekilde, görüntü kalitesini koruyarak optimize ederiz. Web sitenizin görselleri profesyonelce optimize edildiğinde görüntü kalitesizliği yaşanmaz ve web sitenize gözle görülür bir hızlanma sağlar. Web site hızı SEO çalışmaları için en önemli değerlerden birisidir. Kullanıcı deneyimi iyi olan web siteleri arama sonuçları sıralamasında bir adım önde olurlar. Web sitesinin hızlı açılması, sayfalar arası geçişlerin hızlı olması da kullanıcı deneyimi açısından olumlu etkenlerdir.

Altyapı güncellemeleri – iyileştirmeleri, içerik geliştirme – üretme ve görsel optimizasyon olarak değerlendirdiğimiz SEO çalışmaları site içi SEO kategorisinde bulunur ve hepsi için eş zamanlı doğru çalışma ortaya konulduğunda başarılı bir sonuç doğurur.

PageSpeed Insights Değerleri

PageSpeed Insights Google’ın web sitelerinin daha hızlı açılması, sayfa yüklemeleri esnasında düzen bozukluğu olmaması ve kolay anlaşılabilmesi için web sitelerini ölçümleyebildiğimiz bir uygulamasıdır. SEO çalışamalarımızda bu uygulamayı sıkça kullanır ve üzerinde çalıştığımız web sitesinin değerlerinin beklenen skorlarda olması için gerekli çalışmayı sağlarız. First Contentful Paint, Largest Contentful Paint ve Cumulative Layout Shift gibi SEO çalışmalarında 2021 yılından itibaren önemli olacak olan özellikler konusunda özel çalışmalar yapar ve bu değerler için iyi skorlar alınmasını sağlarız.

Backlink Çalışmaları

İlgi çeken, kaliteli ve özgün içerikleriniz olduğunda backlink çalışmaları kendiliğinden oluşacaktır. Çünkü ilgi çeken içerikler internet ortamında sosyal medya ve forumlarda yayılır. Bu da size içerikleriniz için backlink alma fırsatı sağlar. Arama motorları tarafından değerli bulunan siteler üzerinden backlinkler almak SEO çalışmalarında başarıyı sağlamak için önemli bir unsurdur. Bu bakımdan içerik ekibimiz vargücüyle sizlere kaliteli içerikler üretmek üzere çalışır. Biliyoruz ki, iyi içerik, sahibi olan sitesine oldukça faydalı referans yani backlink getirecektir. Site dışı seo çalışmaları içerisine dahil edilebilecek olan backlink çalışmaları web sitenize ait alan adının kalite değerini arttırmak için önemli bir husustur.

Sosyal Medya Çalışmaları

Sosyal medya hesaplarınız, içerikleriniz kontrol edilir ve SEO çalışmalarına uygun hale getirilmesi için neler yapılması gerekli size bildirilir. Sosyal medya mecralarında uygulamanız gereken stratejileri de sizlere ayrıca raporlamaktayız. Sosyal medya önerilerimizde özgün içeriklerinizi doğru başlık ve görsel ile paylaşmanız, hedef kitlenize göre doğru saatlerde paylaşım yapmanız ve zaman zaman gönderilerinizde öne çıkarma kullanmanız gibi detaylara yer verilir. Sosyal medyada bir içeriğiniz çok kez paylaşıldığında ister istemez internet ortamında – blog ve forumlarda – yayılacak ve artı olarak backlinkler kazanacaksınız.

Sürekli Gözlem ve İyiliştirme

Web sitenizden kullanıcılarınızın maksimum seviyede faydalanması için çalışırız. Tüm teknik ve içerik detaylarını bu doğrultuda düşünerek titizlikle hazırlarız. Ziyaretçisini memnun eden siteler SEO konusunda her zaman diğer rakiplerinden bir adım önde olmaktadır.

Çalışmayı bir gün dahi bile bırakmadan hergün titizlikle kontrol eder, gözlemleriz; eksik kalan bölümleri tamamlar ve devamlı iyileştirme çalışmaları yaparız. Hem içerik, hem teknik ekibimiz ve kullandığımız profesyonel yazılımlar ile web sitenizi günlük olarak kontrol eder ve gerekli iyileştirmeleri anlık olarak sağlarız. SEO ciddi bir ekip ve disiplin isteyen bir çalışmadır, tüm bunların bilincinde olarak müşterilerimize başarılı SEO hizmeti vermenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Birbirine Rakip Firmalar ile Çalışmayız

Sektörün yoğunluğuna göre ve etik açılardan, bazen bir sektörden sadece tek web sitesi ile çalışmaktayız. Aynı kelime(ler) amaçlanan ikinci bir firma ile kesinlikle çalışmamaktayız.

SEO Başarısı için Çok Çalışmak Şart

SEO kendi içerisinde binlerce dinamiği olan ve takip gerektiren oldukça ciddi bir çalışma türüdür. İnajans olarak SEO çalışmalarının önemini benimsemiş, bu doğrultuda disiplinli bir kadroya sahip ajans olmanın bilincindeyiz. Bu yüzden web sitenizi SEO çalışmalarında bize emanet ettiğiniz zaman, web sitenizi kendimize ait bir sitesiymiş gibi görür ve arama motoru optimizasyonu çalışmalarımızı buna göre sürdürürüz. Hergün gerekli raporları ekibimiz ya da profesyonel yazılımlar aracılığı ile analiz eder, gerekli güncelleme ve iyileştirmeleri hızlıca sağlarız. SEO çalışmaları sabır gerektiren uzun soluklu bir işlem olmasına rağmen biz olabilecek en hızlı şekilde faydalı sonuçlar almanız için gerekli çalışmaları yaparız. Şeffaf, dürüst ve profesyonel bir SEO çalışmasında bizimle birlikte olmak isterseniz bize ulaşabilirsiniz. SEO çalışmaları öncesinde gerekli tüm bilgiyi size vereceğimizi ve çalışmamız halinde de siteniz için en iyi sonuçları ortaya çıkarak SEO çalışmasını sürdürebileceğimizden emin olabilirsiniz…

SEO Danışmanlığı Hizmet Ücretini Neye Göre Belirliyoruz?

Öncelikle sektörünüzü, sektörünüzdeki rekabete yol açacak diğer firmaları ve anahtar kelimelerinizi analiz ederek ve web sitenizin altyapısını kontrol ederek yapılacak çalışmanın yoğunluğunu belirleriz. Bu yoğunluk ve servis durumuna göre SEO fiyatlandırması çıkarılır ve size sunulur.

SEO Hizmetinde Dürüstlükten Vazgeçmiyoruz

İnajans olarak yıllardır vazgeçmediğimiz dürüstlük anlayışımız ile, çalışmalara başlamadan hangi anahtar kelime ile hangi pozisyonda ve ne kadar süre sonra yer alacağınızı size tahminlerimiz – rakip incelemesi ve yazılım analizlerimiz doğrultusunda belirtiriz. Üst sıralarda yer almak istediğiniz kelimeler eğer ki arama sonuçlarında verimli olmayacak kelimeler ise bu da sizlere önceden belirtilir. Yani SEO danışmanlığı hizmeti sonucunda olumsuz bir sürpriz ile karşılaşmazsınız. Ancak sitenizi belirli kelimelerde tahmin edip söylediğimizden daha üst sıralarda konumlandırıp, olumlu sürprizler de yapabiliriz 🙂

Aktif Olarak SEO Danışmanlığı Hizmeti Verdiğimiz Web Siteleri

SEO Uzmanı mı Aradığınız?