SEO Çalışması Yaptığımız Bazı Siteleri İnceleyelim

SEO Çalışması Yaptığımız Bazı Siteleri İnceleyelim

2005 yılından bu yana dijital alanda çalışmalar yapmaktayız. Son dönemde de oldukça popüler bir dijital pazarlama çalışması olan SEO konusunda da bir çok site için yıllardır çalışma yapmaktayız. Bu içeriğimizde öne çıkan bazı SEO çalışmalarını sizlerle paylaşmak istedik. SEO çalışmalarında kullanıcı deneyimi, hız ve içeriğin altın değerler olduğunu da yazımıza başlarken belirtmek isteriz. Yani çalışma yaptığımız tüm sitelerin hızlı çalışması, kullanıcılarını memnun etmesi ve içeriğinin benzersiz – %100 bilgi verici olmasına dikkat ettik. Elbette son derece özenle ve sabırla yürüttüğümüz tüm SEO hizmeti verdiğimiz siteler, kendi alanlarında, sektörel olarak oldukça başarılı organik Google sıralamasına da sahip oldular.

Tıbbi Sekreter Kursu

Sağlık alanında e-devlet (üniversite onaylı) mesleki sertifikalar veren eğitim kurumunun SEO çalışmalarını sürdürmekteyiz. Nisan 2022 yılından beri sürdürdüğümüz çalışmaların oldukça verimli geçtiğini sizlere belirtebiliriz. Kurumun öne çıkan eğitimler:

Kurumun web sitesinde özel yazılım ve tasarım kullandık. Hız konusunda diğer çalışmalarımızda olduğu gibi gereksiz hiç bir detayı web sitesinde barındırmadık. Ve elbette site ziyaretçilerinin site içinde rahat gezinmesini sağlamaya yönelik işlemler gerçekleştirdik. Ek olarak web sitesinin kendi sunucularımızda barındırıldığını da belirtelim. Böylece hızı konusunda da bir tereddütümüz kalmadı. Ek olarak site içeriğinde tamamen özgün, bilgi verici, benzersiz ve konuyu ziyaretçilere en ince ayrıntısına kadar açıklayacak kaliteli metinler kullandık. İçerikteki görseller özenle seçildi ve optimize edilerek sisteme yüklendi.

Zeops

Bulut tabanlı bir insan kaynakları yazılımıpersonel takip programı olan ZEOPS ile de Ağustos 2022 tarihinden beri keyifli bir SEO çalışması sürdürmekteyiz. Yazılımın organik arama sonuçlarında daha çok ilgili kişiye ulaşması için içerikleri konusunda oldukça detaylı bir çalışma sürdürmekteyiz. Zeops’un web sitesi bizden öncesinde WordPress ile hazırlanmıştı. Bu konuda da WordPress tabanını iyileştirmek – hızlandırmak için de gerekli güncellemeleri ve çalışmaları da gerçekleştirdik. Web sitesi bizim sunucularda değil ama oldukça güçlü bir altyapıda çalışmakta.

Seba Güzellik Uzmanlığı Kursu İzmir

İzmir’de bulunan güzellik uzmanlığı kursuna ait web sitesinin tasarım ve SEO çalışmalarını sürdürmekteyiz. Kendi özel yazılım ve tasarımımız ile geliştirdiğimiz kurum web sitesinde yine hız, kullanıcı deneyimi gibi SEO çalışmalarında oldukça önemli olan unsurlar üzerine yoğunlaştık. Ve elbette konuyla ilgili en iyi içerikleri üretmeye de devam ediyoruz. Rekabetin ciddi anlamda yoğun olduğu bu sektörde doğru rakip analiz çalışması ve dikkat çekici içerikler paylaşmak da sitenin SEO başarısına ciddi anlamda katkı sağlmakta. Bu web sitesinin de bizim sunucularımızda yer aldığını da söyleyelim.

Villa Yolu

TÜRSAB belgeli Fethiye, Kaş ve Kalkan’da muhafazakar villabalayı villası kiralama hizmeti veren işletmenin web sitesine SEO çalışması yapmaktayız. Bu acentenin web sitesi hazır bir acente web sitesi çözümü kullanmakta. %80 ağırlıklı olarak içeriksel çalışma yaptığımız bu site için de altyapının izin verdiği tekniksel bazı çalışmaları da uygulamaya devam ediyoruz. Aynı zamanda yine rekabeti yüksek bir sektör olduğundan ve içerik alanı da oldukça geniş olduğundan en özgün en kullanıcı dostu içerikleri de web sitesinde kullanmak üzere özel olarak hazırladığımızı da belirtelim.

Baby Akademi

Bir eğitim kurumu olan Baby Akademi ile de kısa zaman önce SEO konusunda çalışmaya başladık. WordPress altyapısı kullandığımız web sitesi yine bizim sunucularımızı kullanmakta. WordPress teması olarak Astra Pro kullandığımızı ve oldukça hızlı çalıştığını da merak edenler için belirtelim. Son yıllarda oldukça ilgi çeken bir sektör olduğundan rekabetin giderek yükselmekte olduğu bir alan. Ancak aynı zamanda ebeveynler yada bu alanda kariyer yapmayı düşünenler için de oldukça faydalı içerikler sağlamakta. Kurumun öne çıkan eğitimleri:

Kurs ve Meslek Akademi

Üniversite onaylı mesleki eğitim ve sertifika veren kurumun web sitesinin SEO çalışmalarını da sürdürmekteyiz. Web sitesi kendi özel yazılımımız ile hazırlandı ve siteyi kendi sunucularımızda barındırmaktayız. Meslek edindirme programları ve sertifikalı meslek kurslarına yoğun ilgi gösterilen bu dönemde, sektörel olarak oldukça ciddi bir rekabet düzeyine sahip. Dolayısıyla bu alanda hız, kullanıcı kolaylığı, güven veren görünüm ve elbette hem özgün hem faydalı içeriklerin en önemli konular olduğunu da söylemeliyiz. Kurumun öne çıkan sertifika programları:

  • Hasta Kabul Kursu
  • Eczane Kalfalığı
  • Aşçılık Kursu

E-ticaret – SEO

Hali hazırda bir çok e-ticaret sitesi için SEO çalışması sürdürmekteyiz. Bunların tamamı hazır e-ticaret altyapıları kullansalar da, sistemlerinin izin verdiği ölçüde teknik işlemleri yapmaya çalışıyor ve elbette en iyi içeriği üretmek için tüm ekibimizle birlikte çalışmalarımıza devam ediyoruz. Eticaret SEO çalışmaları, kurumsal SEO çalışmalarına nisbeten daha fazla emek gerektiren bir süreç ortaya çıkarıyor; ancak doğru alanlarda yapılan doğru çalışmalarla birlikte e-ticaret sitelerinin de SEO’da ciddi bir sıralama başarısı dağlaması mümkün.

Swist

Kadın giyim kategorisinde online satış yapan işletmenin e-ticaret alt yapısı Tsoft. Öne çıkan ürünleri kadın pantolon, kaban, t-shirt, etek vb… Tüm bu ürün grupları ve kadın giyime dair geniş bir içeriğe sahip olan web sitesi gerek ürünleri, gerekse kapsamlı içeriği ile ziyaretçilerinin de oldukça ilgisini çekmekte.

Pijama Evi

Pijama kategorisinde online satış yapan işletmenin e-ticaret alt yapısı yine Tsoft. Öne çıkan ürünleri kadın pijama, uyku takımı, gecelik ve sabahlık çeşitleri. Her insanın ilgi duyabileceği bir giyim ürünü olması sebebiyle kitlesi oldukça geniş ve tabii ki sektörel rekabet de oldukça fazla.

Model Oto

Mini GT başta olmak üzere model araba satışı yapan e-ticaret site altyapısı WordPress yani WooCommerce. 2023 yılında yayına başlayan e-ticaret sitesi zamanla başarılı sonuçlar elde edecektir.

Moda Fethi

Erkek Giyim kategorisinde online satışlarını sürdüren işletmenin e-ticaret alt yapısı Ticimax. İşletmenin öne çıkan ürünleri erkek pantolon, gömlek, t-shirt, ayakkabı ve şişme montlar. Erkek giyim alanında oldukça özel ürünler sunan markanın elbette iyi giyinmek isteyen erkeklere özgü bilgi içerikli blog sayfası da ürünleri kadar dikkat çekiyor.

Leather Bold

Amerika üzerinde faaliyet gösteren Leather Bold deri ürün ve aksesuarları ile satışlarını sürdürmekte. E-ticaret altyapısı olarak Shopify kullanan işletme el yapımı gerçek deri cüzdan, çanta, kemer, telefon kılıfı gibi aksesuarları ile öne çıkmakta. Oldukça özel ve özgün ürünlerin bulunduğu web sitesindeki ürünler ve içerikler markayı takip edenler ve sadık müşterileri tarafından da özenle takip edilmekte. İşletmenin uzun yıllardır Türkiye’de faaliyet gösteren bir e-ticaret sitesi olduğunu da belirtelim: Gettoderi.com

Kaliteli Ve Özgün İçerik = Başarılı SEO başlıklı blog içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

E-ticaret Sitelerinde Nasıl SEO Çalışması Yapılır?

Kullanıcı deneyimi ve hız konusunda e-ticaret siteleri ile kurumsal siteler için aynı şeyler geçerli. Doğru bir altyapı, yazılım, hosting seçimi bu konuda önemli özellikler. Ek olarak yine tüm siteler için resim optimizasyonu gibi konular SEO çalışmaları için oldukça önemli. Biz e-ticaret sitelerinde içeriksel anlamda kategori ve blog bazlı çalışmalar yapmayı tercih ediyoruz. Veya ürün bazlı bir çalışma yapacak isek o ürünün sürekli olarak sistemde kalıp kalmayacağını baz alarak ilerliyoruz. Yani bir sezon sitede kalacak bir ürüne SEO çalışması yapmak gereksiz bir işlem olabilir. Eğer ürünler sürekli bir değişim halinde ise o zaman kategori ve blog tabanlı bir içerik çalışması sürdürmek e-ticaretler için bizce daha sağlıklı.

SEO çalışması disiplin ve sabır gerektirir. Hem kurumsal siteler; hem de e-ticaret sitelerinde sabırla çalışma kurgusunu takip etmek ve mantıklı hamleler yapmak gerekir. E-ticaret siteleri özellikle ürün özelliklerine bağlı ürün detayları sayfasında zorluk yaşarlar. Çoğu e-ticaret sitesi özellikle farklı sitelerde de aynı ürünler varsa aynı açıklamaları kullanmayı tercih ederler. Ancak tabii ki bu özgün olmaktan oldukça uzak bir yapı olacağından asla uygulamadığımız bir çalışmadır. Gerek kategori sayfaları gerekse blog sayfalarında tamamen özgün, tekrara düşmeyen kaliteli içerik çalışmaları yapmaktayız.