SEO da Başarı için 3 Altın Kural

 • 04/01/2016

  Bir web sitesinin yapılması, yayınlanması tek başına yeterli değildir. Eğer ki siteniz Google'da üst sıralarda çıkmıyorsa, siteniz size hiçbir fayda sağlamıyor demektir.

  Elbette ki SEO konusunda yapılması gereken birçok madde, detay var. Biz bu maddelere girmeden, size SEO'da başarılı olmanız için 3 altın kuralı hatırlatacağız.

  SEO da Başarı İçin 3 Altın Kural

  1- Altyapınız SEO uyumlu olmalı

  Öncelikle kullandığınız web sitesinin altyapısı SEO uyumlu olmalı.

  Web sitenizin mobil uyumlu olması, akıllı urllere sahip olması (abc.com/web-tasarim-hizmetleri gibi.), kendisini otomatik güncelleyen site haritasına (Google'ın site dizininizi erken keşfetmesi ve indekslemesi için kullanılan XML dosyası) sahip olması ve sitenizin açılış hızı SEO açısından oldukça önemlidir.

  2- Emek

  Site içeriklerinizi özenle hazırlamalısınız. Öncelikle ziyaretçilerin ilgisini çekecek kaliteli içerikler üretmelisiniz. Kesinlikle başka sitelerden kopyala - yapıştır ile içerik kullanmamalısınız. Ek olarak içeriklerinizde imla kurallarına uymalı ve içerik görüntüsünün temiz ve anlaşılır olmasını sağlamalısınız.

  Web sitenizde mutlaka bir blog bölümü bulunmalı ve içerisinde konunuzla ilgili, reklam amacı olmayan, kullanıcıların ilgisini çekecek içerikler barındırmalısınız.

  Sosyal medya hesaplarınız olmalı ve yine özgün içerikler ile sosyal medyada aktif olmalısınız.

  Ziyaretçilerinize ne kadar fayda sağlarsanız, SEO açısından başarıya ulaşmanın ilk adımlarından birini atmış olursunuz.

  3- Sabır

  Belkide hiçbir konu için bu kadar sabretmenize gerek yok; ama SEO için sabır ön şart!

  Siz üzerinize düşenleri yaptıktan sonra bıkmadan, usanmadan beklemeli, ve içerik konusunda üretken olmaya devam etmelisiniz.

  Moralinizi bozmadan, aynı sabır ve özenle web sitenizi güncellemeye, yeni içerikler oluşturmaya ve sosyal medyayı etkin kullanmaya devam etmelisiniz.

  Bu 3 altın kuralı, kulağınıza küpe yaparsanız, emin olun ki başarıya ulaşırsınız :)

  Ben bütün bunlarla uğraşamam ve profesyonel danışmanlık isterim derseniz de seo danışmanlığı hizmetimizi inceleyebilirsiniz.

  Yorumlar
  Henüz yorum yapılmamış.
  Yorum Yazın
  Yorumunuz
  Eposta (Yayınlanmayacaktır)
  İsim