Evden Çalışanların Performanslarını Arttırması için Öneriler

 • 20/03/2020

  Son günlerde yaşanan salgın ile Türkiye'de de ciddi önlemler alınmış durumda. Virüsle başa çıkabilmek ve yayılmasını engellemek amacıyla Türkiye'de de şirketlerin yarıya yakını evden çalışma modeline geçmiş durumda. Evden çalışmak rahat bir model gibi görünse de performansınızı düşürebilir niteliklere sahiptir. Bu yazımızda evden çalışırken performansınızı arttırmanıza yardımcı olacak önerilerimizi paylaşacağız.

  Evden Çalışanların Performanslarını Arttırması için Öneriler

  Evinizde Çalışma Alanı Belirleyin

  Evinizin bir bölümünü ya da bir odasını çalışma alanı olarak belirleyin ve devamlı orada çalışın. Bu alanı karmaşadan uzak bir şekilde tasarlayın ve rahat düşünüp, çalışılabilecek bir alan haline getirin. İş ile meşgul olmadığınız zamanlarda bu alanda bulunmayın. Evde beraber yaşadığınız kişileri bu çalışma alanına iş saatleriniz içerisinde almayın. İş ile ilgili çalışmalar için ayrı, evde kendinize vakit ayırdığınız zamanlar için ayrı bir bölüm oluşturmanız motivasyonunuzu ve performansınızı arttıracaktır. Belirlediğiniz bu çalışma alanında iş başındayken evde olduğunuzu unutmaya çalışarak kendinizi işinize vermeniz sizin için iyi olacaktır.

  Sabahları Üzerinizi Değiştirin

  Olağan işe gider gibi hazırlanmanıza elbette gerek yok ama sabah uyandığınız kıyafetlerle işe başlamayın. Rahat ve kendinizi iyi hissedeceğiniz kıyafetler giyin ve işinize bu şekilde başlayın. Bu şekilde motivasyonunuz yüksek olacaktır.

  Saat ve Molalarınızı İyi Ayarlayın

  Çalışma saatlerinizi belirleyin ve bu saatlere her gün uymaya özen gösterin. Bu saatler içerisinde evinizde iş alanı olarak oluşturduğunuz bölümde bulunun. Fiziki işyerinizde olduğu gibi molalar belirleyin ve bu mola sürelerine uymaya özen gösterin. İş konsantrasyonunuzdan kopmamak için mola sürelerinizi uzatmayın.

  Evden Çalışanların Performanslarını Arttırması için Öneriler

  İş Saatlerinde Misafir Kabul Etmeyin

  Çalışma saatlerinde arkadaşlarınızı evinize çağırmayın. İş konsantrasyonunuzun bozulmaması ve üzerinde çalıştığınız iş konusunda etkili olmak için bu konuya özen gösterin. İş yerinde olduğunuz gibi hareket edin ve arkadaşlarınızla iş saatleriniz sonrasında vakit geçirin. Aynı şekilde cep telefonu ile de normal iş yerinizde olduğu kadar meşgul olun.

  Günlük İş Listeleri Oluşturun

  Yapmanız gerekli tüm işleri günlük olarak listeleyin ve bu listeye bağlı olarak çalışmaya özen gösterin. Böylelikle yapmanız gerekli bir işi atlama ihtimaliniz kalmaz ve daha sağlıklı çalışırsınız.

  Evden Çalışanların Performanslarını Arttırması için Öneriler

  Çalışma Arkadaşlarınız İle İletişim İçerisinde Olun

  Telefon ya da e-posta aracılığı ile diğer çalışma arkadaşlarınız ile daima iletişim halinde kalın. Aklınıza takılan soru ya da farklı bir birime ait bir iş olduğunda bunları diğer çalışma arkadaşlarınız ile paylaşın. Koordine olarak çalışma devam ettiği sürece, işleriniz aksaklık olmadan yürüyecektir.

  Bunaldığınızda Hava Alın

  Yalnızlık ya da iş yoğunluğu gibi sebeplerle bunaldığınız zamanlarda dışarıya çıkıp biraz yürüyüş yapmanız size iyi gelecektir. Hem temiz hava almış; hem de beyninizi biraz rahatlatmış olacaksınız.

  Kendinizi Geliştirmeye Özen Gösterin

  İşleriniz hafiflediğinde ya da boş vaktiniz kaldığında kendinizi işiniz ile ilgili konularda geliştirmeye vakit ayırın. İşiniz ile ilgili konulardan kopmayın ve yenilikleri her zaman takip edin.

  Evden çalışırken performansınızı hiç düşürmeden devam ettirmeniz için önerilerimizi sunmaya çalıştık, umarız faydalı olmuştur. Dileğimiz herkesin sağlıklı olması, dünyayı sarsan bu virüsten en az kayıplarla kurtulmak ve en hızlı sürede normal hayatımıza dönmektir.

  Yeni yazılarımızdan haberdar olmak için bizi takip edebilirsiniz:
  Yorumlar
  Henüz yorum yapılmamış.
  Yorum Yazın
  Yorumunuz
  Eposta (Yayınlanmayacaktır)
  İsim

  Blogumuzdan Son Yazılar

 • 6 gün önce
  Bu yazımızda web tasarım firması araştırması yaparken size en iyi hizmeti verecek olan firmayı seçmeniz konusunda yardımcı olmaya çalışacağız. En iyi ve profesyonel web tasarım firmalarının baştan son...
 • 13 gün önce
  Eticarete başlamaya karar verenlerin üzerinde en çok düşündüğü konuların başında gelen eticaret altyapısı ve çözümünü nasıl sağlayacağıdır. Önceki günlerde eticaret altyapısı için özel e-ticaret mi, h...
 • 18 gün önce
  Web tasarım internet sitelerinin tarayıcılara ulaşmasını sağlayan, ana hatları ile kurum veya şahısların hizmet, ürün ve içeriklerinin grafik ve metinler ile harmanlandığı profesyonel bir çalışma türü...
 • 19 gün önce
  Günümüzde şirketler için profesyonel bir Facebook sayfasına sahip olmak çok önemlidir. Bu platformun büyüklüğü ve önemi düşünüldüğünde, şirketinizin pazarlama stratejisinin planlanmasında bu sosyal ağ...
 • 29/10/2020
  Web siteniz yok ve bir web sitesine sahip olmak istiyorsunuz ya da bir web siteniz var bunu yeniletmek istiyorsunuz... O halde bir web tasarım ajansı veya firması bularak bu hizmeti almalısınız. Bu al...
 • 24/10/2020
  Bir web ya da eticaret sitesinin bel kemiği SEO çalışmalarıdır. Ne kadar yüksek SEO puanına sahip bir siteniz var ise arama sonuçlarında o kadar üst sıralarda yer alır ve organik ziyaretçi sayınız...